logo strony

PORADNIA PEDAGOGICZNA

Wychowanie dziecka od momentu porodu generuje szereg nieprzewidzianych sytuacji, jak problemy zdrowotne, trudne zachowania, problemy społeczne, czy problemy z nauką w wieku szkolnym. Coraz agresywniejszy świat technologii pochłania dzieci, a potem młodzież bez reszty, rozluźniając więzi rodzinne, blokując porozumienie, generując intensywne konflikty. Każdy rodzic kierując się miłością do potomka zadaje sobie pytanie, czy zabezpiecza potrzeby dziecka w sposób prawidłowy, jak rozwiązywać pojawiające się sytuacje trudne, czy sygnały z otoczenia (przedszkolnego, czy szkolnego) to incydent, czy już poważny problem. Bez względu na wiek twojego dziecka w zdecydowanej większości wypadków problemy manifestowane przez zachowania trudne dziecka są odbiciem kondycji waszej rodziny, niejednokrotnie z pokolenia na pokolenie powielane są w sposób nieświadomy metody wychowawcze, które w obecnych czasach nie są efektywne i adekwatne do szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Z uwagi na to, że codzienność generuje szereg problemów związanych z życiem rodzinnym, w tym z realizacją obowiązku przedszkolnego i szkolnego, czy procesem wchodzenia w dorosłość, zapraszam na konsultacje pedagogiczne rodziców dzieci w każdym wieku począwszy od okresu niemowlęcego po wiek nastoletni. Zdecydowana większość problemów to problemy, które można szybko i skutecznie rozwiązać, gdyż ich podłożem bardzo często są nieprawidłowości w postawie i metodach wychowawczych, wynikające z deficytów dzieciństwa opiekunów. Celem Poradni jest w szybki i skuteczny sposób zidentyfikować obszary wymagające korekty, w przyjazny sposób, dzięki nowoczesnym metodom i technikom pedagogiczno – cochingowym, udzielić rodzicom wsparcia i efektywnej pomocy, wyposażając w zasoby potrzebne do rozwiązania konkretnego problemu oraz kreacji lepszej jakości życia w płaszczyźnie rodzinnej i środowiskowej.

Oferta Poradni Pedagogiczno – Coachingowej skierowana jest do:

  • Rodziców spodziewających się dziecka i rodziców niemowląt
  • Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym
  • Rodziców dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, potrzebujących wsparcia w pełnieniu wychowawczej i edukacyjnej funkcji rodziny,
  • Młodzieży borykającej się z problemami natury osobistej,
  • Osób poszukujących zatrudnienia – konsultacje zawodowe,
  • Kobiet doświadczających sytuacji trudnych jak zdarzenia losowe, zmiany życiowe, samotność, otyłość itp.